הדגשים הכי חשובים שצריך לשים לב אליהם בבחירת אוכל לחתולים

חתולים מאוד מושפעים מטיב וסוג המזון שהם אוכלים, לכן כשבוחרים אוכל לחבר הפרוותי השובב והקטן שלכם כדאי לשים לב לכמה דברים חשובים ביותר, בעיקר בגלל שהשוק רווי בסוגים שונים של אוכל לחתולים.

אוכל יבש לחתולים

אוכל יבש לחתולים הוא בסיס התזונה שלהם. לעומת כלבים שמקבלים מנות אוכל קצובות, לחתולים אתם יכולים לשים קערה שתהיה מלאה וזמינה כל הזמן וכל פעם שירגישו רעבים יוכלו לגשת לקערה ולצרוך את מנת האנרגיה שלהם. את הקערה יש להחליף כל כמה שעות (מומלץ מקסימום 12 שעות) על מנת למנוע מהתיישנות יתר של האוכל על ידי פעולה של מזון חדש על מזון ישן, מה שיכול לגרום לריקבון ולכלוך.

חוץ מכך שהמזון היבש מספק לחתולים את האנרגיה הרבה שהם מוציאים ביום-יום, בנוסף למזון היבש לחתולים יש השפעות על בריאות השיניים של החתולים מעצם פעילות הלעיסה.

אוכל לח לחתולים

אוכל לח לחתולים משמש בעיקר כתוסף תזונה עבורם וחתולים אוהבים אותו במיוחד והוא ממש מעדן בשבילם. לאוכל לח יש המון יתרונות, בגלל שיש בו המון נוזלים הוא עוזר לספק את כמות הנוזלים היומית המומלצת לחתולים ושומרת עליהם רעננים, אנרגטיים ולא מיובשים, חשוב מאוד במיוחד עבור חתולים שלא שותים מספיק. את האוכל הלח נותנים לחתולים כפעם אחת ביום, לעומת אוכל יבש לחתולים שזמין להם לאורך כל היום

לאוכל לח יש גם תפקידים רפואיים עבור חתולים עם בעיות שיניים שמתקשים ללעוס אוכל יבש, על ידי אכילת אוכל לח הם מחזקים את השיניים לאט לאט עד המעבר לאוכל יבש.

לעומת אוכל יבש, אוכל לח חייבים לשמור במקרר לאחר הפתיחה מאחר ויש לו נטייה להתקלקל. לכן לאחר הפתיחה תוכלו לאחסן אותו בשקית במקרר על מנת לשמור על טריות מקסימלית שלו

מה עוד יש לשים לב כשרוצים לספק לחתול שלכם את התזונה הטובה ביותר?

כאמור, חתולים מושפעים מאוד מטיב האוכל. אוכל טוב לחתולים מכיל בתוכו חומצות שומן הכוללות אומגה 3 – אומגה 6 שתפקידם לשמור על פרווה איכותית של החתול וכמה שפחות נשירה. בנוסף חומצות השומן שומרות על עור החתול שבגזעים מסוימים הוא רגיש מאוד. כשאתם קונים מזון לחתול כדאי להיוועץ עם חנות החיות איזה אוכל הכי מתאים לגזע חתולים הספציפי שלכם.

רוצים ייעוץ מקצועי? תוכלו למצוא אוכל לחתולים באנימלשופ מהמותגים השונים והאיכותיים ביותר
לרכישה כנסו ל- www.animalshop.co.il/

אהבתם? שתפו עם החברים

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram

מאמרים נוספים

שאולי תאהבו