האסקי סיבירי – הזאב הלבן שהגיע לעיר

האסקי סיבירי, הכלב של הצפון הרחוק, הוא כלב שרואים אותו לא מעט בארצנו. מדובר בכלב יפה להפליא, עם פרווה יפיפייה, כלב חכם מאוד ואינטליגנטי שיודע לזהות בני אדם לפי התנועות שלהם. ההאסקים הסיביריים הם כלבים עדינים וחברותיים שאוהבים להוציא המון מרץ. האסקים סיבירים אוהבים להתחבר עם כלבים אחרים, מכל הגזעים, ובדרך כלל לא נפוץ לראות אצלהם עוינות כלפי כלבים אחרים. למרות שההאסקים הם כלבים עדינים ורגישים, הם יכולים לשמש גם ככלבים השומרים על בעליהם, אם הם נמצאים בסכנה, מכיוון של- האסקי סיבירי חיבור עמוק עם הבעלים שלהם ואהבה אדירה שמאוד מזכירה את האהבה והחיבור שמעניק הרועה גרמני.

המראה החיצוני של ההאסקי הסיבירי

אין ספק שהאסקי סיבירי הוא אחד הכלבים היפים ביותר בנוף. להאסקי הסיביר יכולה להיות פרווה בכמה צבעים – חומה, שחורה, כחולה, אפורה, לבנה וכל מה שביניהם. גם עינייהם של ההאסקי הן יפות במיוחד ויכולות להיות בצבע חום או תכלת ומה שביניהם, כאשר נפוץ מאוד לראות האסקים עם צבע שונה בכל עין.

האסקי סיבירי
האסקי סיבירי

הפרווה המסיבית שלהם שומרת עליהם מקור קיצוני, מאחר והם מגיעים מהצפון הקפוא. צריך לשים לב לזה, מכיוון שלפעמים חם להם מאוד, במיוחד בארצנו החמה ובקיץ הרותח שלנו, לכן על מנת לשמור על ההאסקי הסיבירי חייבים לשים לב אם חם לו יתר על מידה, ולתת לו מקום מוצל להיות בו והרבה מים.

כלב שעובד עם אנשים

ההאסקי הסיבירי הוא כלב שנועד לעבוד עם בני אדם, וההתפתחות האבולוציונית שלו מתמקדת ביכולת שלו ליצור קשרים עם בני אדם – לכן מדובר בכלבים שהם חברותיים וקשובים לבעליהם. עם זאת, כלפי זרים, ההאסקי סיבירי לפעמים לא מראה עניין רב, אלא אם כן האדם שמולו יוצר אצלו התעניינות ומוצא חן בעיניו.

ההאסקים הסיביריים אוהבים להיות בסביבת משפחה, אך יש להם נטייה ליצור קשר עם בעלים אחד ולשמור לו אמונים. ההאסקי טוב עם ילדים וחביב אליהם, וכאשר מחנכים ומלמדים אותו, הוא בן משפחה ככל האדם.

זאב בנשמה

ההאסקי סיבירי הוא זאב בנשמתו וגם מתנהג ככה, לדוגמא, ההאסקים מייללים ולא נובחים, הם אוהבים לרוץ, להרגיש חופשיים – הם אוהבים מאוד מרחבים וחשוב מאוד לקחת אותם לטיולים ארוכים במרחב. הם אוהבים מאוד לחפור בורות, לקפוץ ולהשתולל – מדובר בכלב פעיל מאוד שמזכיר לעתים באופי שלו רועה גרמני. אם אתם רוצים כלב שהוא זאבי באופי שלו, יפה בקטע מיוחד, חברותי, מוקיר תודה ואנרגטי מאוד – תאמצו האסקי סיבירי ולא תצטערו על כך !

אהבתם? שתפו עם החברים

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram

מאמרים נוספים

שאולי תאהבו