4 טיפים לבחירת אוכל לכלבים

כיום כלבים מהווים כחברו הטוב ביותר של האדם, והוא נחשב לחלק בלתי נפרד מהמשפחה ולא משנה גודלה. לחברנו הטוב יש הרבה שימושים גם היום, והיינו רוצים לשמור על הבריאות שלהם כפי שאנחנו רוצים לשמור על שלנו. היצור החמוד הזה, הוא אהבה ללא תנאים ואחריותנו לדאוג לו. לכן הכל מתחיל ונגמר באוכל לכלבים איכותי השומר על בריאותם.
רוצים לדעת עוד? קדימה עושים סדר בבלגן!

מהו בעצם אוכל לכלבים?

מזון שמומלץ לכלבים הינו איכותי ושומר על תזונה הוליסטית, מאוזנת ובריאה לכלבכם. יתרונותיו של אוכל לכלבים הם פעולות מעיים תקינות, חיזוק עצמות, שמירה על הפרווה בוהקת והארכת תוחלת החיים של הכלב. אוכל לכלבים איכותי מכיל לא רק את אבות המזון, אלא גם תוספי תזונה כוויטמינים ומינרלים.

איך לבחור אוכל לכלבים שיהיה בריא ואיכותי?

המזון צריך להיות מותאם לכמה פרמטרים – גיל, גזע, טעמו האישי והתקציב שלכם. ישנם מזונות יקרים מאוד, אך איכותים, בריאים ומזינים יותר. מזונות יקרים הם מזונות רפואיים לכלבים המיועדים לכלבים עם בעיות רפואיות כגון השמנה, בעיות מעיים, מפרקים או נשירה. מומלץ ואף רצוי לקבל המלצה על אוכל רפואי לכלב מוטרינר מוסמך, כדי להתאים את המזון לסוג הבעיות הרפואית עמה מתמודד כלבכם.

יש כמה פרמטרים שלפיהם בוחרים איזה סוג אוכל לכלבים מותאם לכלבים – תקציב, צואה, פרווה, עור, גזים ואיכות. אלו שיש להם רגישויות  מומלץ להביא אותם בחשבון לרשימת הפרמטרים שלכם לפני שאתם קונים אוכל. את האבחון לרגישויות יש לערוך מול וטרינר. כמו שאנחנו לא חוסכים בבריאות שלנו אל תחסכו מהבריאות של החבר הכי טוב שלכם!

אחת ולתמיד האם מותר לתת לכלב אוכל ביתי או לא?

האוכל הביתי המבושל או המתועש יהיה טעים מאוד לכלבים ואף מועדף על ידם. אולם יש להיזהר משום שמזון ביתי לרוב אינו בריא לכלבים. הוא מכיל כמויות של סוכר, מלא ותבלינים אשר אינם מומלצים עבורם. כמו כן ישנם מרכיבים שיכולים להזיק לבריאות הכלב וכתוצאה מכך הם יכולים להקיא ואו לשלשל. אם הכלב חולה אפשר לעשות לו קערת אורז או מרק עוף. כמו כן יש להיוועץ וטרינר גם בנושא זה.

אז כמו שהבנו התשובה היא חד חד ערכית שאומרת לא!
צריך להקפיד לשמור על הכלב לא לאכול שטויות והאחריות היא על הבעלים בלבד. אם חינוך נכון, שבא דרך אילוף, של הכלב כך הוא ידע להבחין בין אוכל לכלבים לאוכל ביתי.
לשם כך ניתן להשתמש בחטיפים וללמד את הכלב או למי שאין ניסיון אילוף עם כלבים יכול לקחת כמה שיעורי אילוף.

כמויות מומלצות של אוכל לכלבים

הכמות המומלצת לכלב שלכם תלויה בגודלו של הכלב, וכן בסוג המזון, ברמת הפעילות הגופנית ובגנטיקה שלו. בכל מקרה אין להגזים עם כמויות המזון הניתנת לכלבים. הם זקוקים לכמות אוכל לכלבים מסויימת. השמנה בקרב כלבים הינה בעיה שהולכת וגדלה בימנו, והדבר פוגע בבריאות הכלבים. האחריות על כמות המזון הניתנת לכלב תלויה עליכם – הבעלים. לכן על אף המבט החמוד שלהם, איכות החיים ובריאותיים חשובה יותר.

אהבתם? שתפו עם החברים

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram

מאמרים נוספים

שאולי תאהבו